
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 90 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.126" (3.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B82432A1274J000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 5.9A 14 MOHM TH
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 270UH 90MA 12.5 OHM
DC DC CONVERTER 12V 200W
HAR-FLEXICON, 16PIN MALE, VERTIC
DC DC CONVERTER 3.3V 50W