
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.5 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-RE1N5ZF2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 5MA 12 OHM SMD
FIXED IND 18UH 5.6A 22 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 1.7A 154MOHM SMD
FIXED IND 1.5NH 500MA 70 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
RF SHIELD 0.75" X 2.5" T/H