
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.14Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELL-CTV821M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 700MA 600 MOHM
FIXED IND 12NH 270MA 340MOHM SMD
FIXED IND 68NH 50MA 3 OHM SMD
IC BUF NON-INVERT 5.5V 48TSSOP
FIXED IND 820UH 440MA 1.14 OHM
.200"/5.08MM R/A HDR CLOSED ENDS