
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CIH03T |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 68 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 50 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 5 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.05GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CIH03T68NJNC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 150MA 400 MOHM
FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD
ERL-20-11 1.8K 2% T-1 RLR20C1801
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
FIXED IND 68NH 50MA 3 OHM SMD
5MM/.198" REVERSED R/A HDR CLOSE