
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC54B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 580mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.191" (4.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC54B-820 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 270MA 340MOHM SMD
FIXED IND 68NH 50MA 3 OHM SMD
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
TLV5633 12-BIT DAC PARALLEL VOLT
FIXED IND 82UH 700MA 600 MOHM
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
FUSE CLIP CART 250V 30A CHASSIS