
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCB73F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 780 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 550mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 480mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCB73F-560 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 13.5A 10 MOHM TH
FIXED IND 560UH 220MA 4.67 OHM
FIXED IND 18UH 3.1A 62 MOHM SMD
RES SMD 487 OHM 0.05% 1/8W 0805
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 2225
FIXED IND 56UH 780MA 480 MOHM
N-SJB/SMB-RJ G316 1M