
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1130 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 13.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.100" Dia (27.94mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.840" (21.34mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1130-180K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560UH 220MA 4.67 OHM
FIXED IND 18UH 3.1A 62 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 650MA 509 MOHM
FIXED IND 18UH 13.5A 10 MOHM TH
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP
INSULATION CRIMPER
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM