
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH124B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 62mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH124B-180 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 650MA 509 MOHM
FIXED IND 33UH 520MA 905 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.4A 126 MOHM
FIXED IND 18UH 3.1A 62 MOHM SMD
CAP CER SMD
CIR BRKR MAG-HYDR 7A ROCKER
STRAIGHT PLUG