
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 410 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 590mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 145MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.126" (3.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B82432A1392J000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 48MA 64.8 OHM TH
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD
FIXED IND 3.5NH 200MA 500 MOHM
FIXED IND 3.9UH 410MA 590 MOHM
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL
CONN HEADER SMD 36POS 1MM