ELJ-SA330KF
Description
FIXED IND 33UH 10MA 3.5 OHM SMD
DataSheet
ELJ-SA330KF PDF
Type Description
Series:SA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):10 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.5Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 5MHz
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)