
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832PJ5R6L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 63MA 81.6 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 1.3A 199MOHM SMD
FIXED IND 470NH 3.1A 50 MOHM SMD
IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN
DC DC CONVERTER 24V 150W
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
FIXED IND 5.6UH 6A 25 MOHM SMD