
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PD104R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 570 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 570mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PD104R-184K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 200NH 1.1A 67 MOHM TH
FIXED IND 27UH 1.6A 179 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 200MA 600 MOHM
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 180UH 570MA 630 MOHM
MODULE ASSY