
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCEP105H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 8.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 18A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SCEP105H-1R5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 25UH 3.38A 40 MOHM SMD
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO214AB
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
FIXED IND 1.5UH 8.5A 10.5 MOHM
8LT 66C 66#22D PIN RECP