
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 4.7 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.562 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008R-047K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 35A 0.63MOHM SMD
FIXED IND 12.5UH 8.5A 10.6 MOHM
FIXED IND 1.2MH 79MA 22 OHM TH
AUDIO JACK
POWER MANAGEMENT
FIXED IND 4.7NH 1.562A 50 MOHM
AMPLIFIER