
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 165 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-52KM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.4UH 16.1A 3.3 MOHM
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM TH
FIXED IND 22NH 640MA 99 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 65MA 11.5 OHM
CONN RCPT 18POS 0.05 GOLD PCB
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH
HAR-FLEXICON, 5PIN MALE, HORIZON