
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLS5D11/HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 950 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.230" L x 0.230" W (5.85mm x 5.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CLS5D11HPNP-6R8NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 490MA 1.5 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 1.2A 105 MOHM
FIXED IND 22UH 370MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM
XTAL OSC XO 35.8110MHZ CMOS SMD
FIXED IND 6.8UH 950MA 170 MOHM
DC DC CONVERTER 3.3V 132W