
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025-46H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 1.65A 130 MOHM
FIXED IND 39UH 75MA 17 OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 4.27A 22 MOHM
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM
FIXED IND 12UH 160MA 2.7 OHM TH
DC DC CONVERTER 52V 200W