
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 335 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of S1008-392G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 525MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 330NH 36.5A 1.5 MOHM
FIXED IND 27MH 35MA 308 OHM SMD
CONN SOCKET 1POS GOLD PCB
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD
LED COB CHM9 WARM WHITE SQUARE