
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 20Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MIL1812R-394J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2MH 22MA 100 OHM SMD
FIXED IND 150UH 230MA 2.05 OHM
FIXED IND 47NH 140MA 1.68 OHM
SENSOR ROTARY 45DEG SOLDER LUG
FIXED IND 390UH 100MA 20 OHM SMD
M40X1.5 CORD GRIP PA/TPE BEIGE
DC DC CONVERTER 36V 150W