
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 95 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-28G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 900MA 120 MOHM
FIXED IND 5UH 10.6A 10 MOHM TH
FIXED IND 120UH 390MA 770 MOHM
FIXED IND 10UH 2.3A 199MOHM SMD
FIXED IND 2.7NH 910MA 30 MOHM
FIXED IND 180UH 240MA 9.5 OHM TH
IC CLOCK MULTIPLIER ATTENUATOR