
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILS1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 277 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 14MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILS1812-223K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8MH 59MA 111 OHM SMD
FIXED IND 15MH 40MA 105 OHM TH
FIXED IND 6.2MH 55MA 56 OHM TH
CRYSTAL 27.0000MHZ 19PF SMD
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
ER 12S RECP CAP CAD OD NI