
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 435 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 950mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 135MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-20JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 161MA 6.41 OHM
FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
XTAL OSC XO 52.8000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM
CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE