
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.29 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 350MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812-181G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 790MA 240 MOHM
FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH
CRYSTAL 50.0000MHZ 4PF SMD
B120 20X14 CONFINED SPACE SIGN
FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM
CONN PLUG HSNG MALE 4POS INLINE