
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4590R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 265 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 170mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.34Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 4590R-126J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
FIXED IND 12MH 265MA 9.34 OHM TH
RF SHIELD 1.25" X 2.5" T/H