
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 3.9 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.562 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008R-039M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 430MA 260 MOHM
FIXED IND 180UH 620MA 890MOHM TH
FIXED IND 220UH 200MA 12 OHM TH
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
FIXED IND 22MH 34MA 145 OHM TH
FIXED IND 3.9NH 1.562A 50 MOHM