
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHM-2 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 8.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.560" (14.22mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of IHM2EB150K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 11UH 265MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 2.2MH 30MA 36.72 OHM
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 15UH 8.5A 22 MOHM TH
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
PTSE 5C 5#16 SKT PLUG
TEST LEAD BNC TO BANANA 78.7"