
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 173 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008-183H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 3A 28.2 MOHM TH
FIXED IND 10UH 464MA 570 MOHM
FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM
CRYSTAL 30.0000MHZ 13PF SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
FIXED IND 18UH 173MA 5 OHM SMD