1331R-473J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1331R-473J PDF
Type Description
Series:1331R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:47 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):69 mA
Current - Saturation (Isat):69mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9.3Ohm Max
Q @ Freq:44 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)