
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 36 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108R-473H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 110UH 150MA 3.6 OHM TH
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
FUSE GLASS 600MA 250VAC 6X30MM
TVS DIODE 3.3V 10V SOT143-4
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD