
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-4825 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 71mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 |
Current price of IHSM4825RE100K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
FIXED IND 82UH 155MA 8.1 OHM TH
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
ETX11-12-F1-4040-TA-RT-W6
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD