
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 913 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008-391F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 180MA 1.3 OHM
FIXED IND 6.8UH 9.1A 12 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 2V 50W
FIXED IND 390NH 913MA 180 MOHM
CONN RCPT HSNG FMALE 3POS INLINE
CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT