
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 433 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008-222G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 1.3A 253 MOHM
FIXED IND 120UH 800MA 478 MOHM
FIXED IND 30NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 15UH 3.65A 33.6 MOHM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
FIXED IND 2.2UH 433MA 800 MOHM