
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9406 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 269 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 83 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal, 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.375" W (12.70mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.375" (9.53mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 9406-30 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 130UH 61MA 15 OHM TH
FIXED IND 330UH 1.97A 257 MOHM
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
FIXED IND 330UH 179MA 4.8 OHM
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
FIXED IND 33UH 269MA 3 OHM TH
MOD BLOCK XHP35 3000K RECTANGLE