
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC10, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.21 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 260MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SC10R68KT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD
FIXED IND 1.3UH 815MA 120 MOHM
CAP CER 1300PF 250V C0G/NP0 RAD
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 1"X 5YDS
FIXED IND 680NH 1.21A 160 MOHM
DISP 7SEG 0.51" QUAD Y-G 12SMD