
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DR124 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of DR124-680-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 4A 15 MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 1.53A 66 MOHM TH
FIXED IND 47UH 2.4A 97 MOHM SMD
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 121TFBGA
IC FPGA 270 I/O 484FBGA
CRYSTAL 52.0000MHZ 6PF SMD
FIXED IND 68UH 1.8A 220 MOHM SMD