
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 510 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 545 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 500mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 300MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782-13G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
FIXED IND 180NH 74A 0.18 MOHM
FIXED IND 82UH 340MA 350 MOHM TH
LED LTBAR 4WINDOW 8CHIP RED DIFF
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 510NH 545MA 500 MOHM