
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 265 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 24 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 95MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 3090-122K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 1.1NH 550MA 150 MOHM
CBL CLAMP SERV POST FASTENER
DC DC CONVERTER 2V 160W
FIXED IND 1.2UH 265MA 1.1 OHM