
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL91XX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 520 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 520mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.55Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.248" (6.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of PL9131T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 3.52A 24 MOHM
FIXED IND 6UH 6A 16.5 MOHM SMD
FIXED IND 2.7UH 1.56A 121.2 MOHM
CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD
FIXED IND 820UH 520MA 1.55 OHM
MIDDLE POWER LED SERES 2835 6V R
CONN RCPT FMALE 53POS GOLD CRIMP