
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-855 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 90 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 200mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.26Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH855NP-182K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 1.61A 152 MOHM
FIXED IND 2.2UH 1A 400 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 1.1A 170 MOHM TH
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 3000'
FIXED IND 1.8MH 90MA 8.26 OHM TH