
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.61 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.61A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 152mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-17K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 1A 400 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 1.1A 170 MOHM TH
FIXED IND 47NH 900MA 60 OHM SMD
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD
FIXED IND 22UH 1.61A 152 MOHM
CONN RCPT MALE 6POS GOLD CRIMP