
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 96 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100-222H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 660MA 350 MOHM
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM
FIXED IND 82UH 64MA 12 OHM SMD
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
DIODE ZENER 43V 3W DO214AA
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
FIXED IND 2.2UH 96MA 1.7 OHM