
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P160 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 876 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 829mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of P160-332JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.9UH 1.47A 116 MOHM
FIXED IND 8UH 7.5A 11.7 MOHM SMD
FIXED IND 56UH 1.6A 157 MOHM SMD
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ
IC MULTI/CLOCK GENERATOR 24QFN
FIXED IND 3.3UH 876MA 160 MOHM