
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD6020 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.9 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.47 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.25A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 116mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2600 |
Current price of SD6020-8R9-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8UH 7.5A 11.7 MOHM SMD
FIXED IND 56UH 1.6A 157 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 7.4A 23 MOHM SMD
FIXED IND 8.9UH 1.47A 116 MOHM
RELAY SOCKET
ASSEMBLY FIBER OPTIC HARNESS
MEMORY CARD CFAST 32GB PSLC