
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 82 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 60 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 6 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MLG0603Q82NJT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 790MA 250 MOHM
INDUCTOR SMD
FIXED IND 3.3UH 990MA 140 MOHM
CONN RCPT 150POS 0.031 GOLD SMD
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
FIXED IND 10UH 480MA 240 MOHM
FIXED IND 82NH 60MA 4 OHM SMD