
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 460 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 450mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 163MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 105R-561FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 2.4A SMD
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
CIRCULAR
FIXED IND 560NH 460MA 450 MOHM
CONN MOD JACK 4P4C