
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 402 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 1 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.36 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | 16 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0402-1N0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 2.4A SMD
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 130UH 121MA 5.45 OHM
FIXED IND 15UH 770MA 144MOHM SMD
FIXED IND 560UH 171MA 10.5 OHM
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 5.5V 50W