
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC5 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 11 A |
| Current - Saturation (Isat): | 13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HC5-3R3-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 150MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 820NH 56.5A 1.08 MOHM
FIXED IND 150NH 750MA 310 MOHM
CAP CER 560PF 500V X7R 0805
RES 133K OHM 0.1% 1/3W 1210
FIXED IND 3.3UH 11A 5.6 MOHM SMD
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS