
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM0805H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 16 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 550MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM0805H-150NJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
FIXED IND 820UH 77MA 30 OHM TH
FIXED IND 6.8MH 60MA 100 OHM TH
CAP CER 1812 560PF 50V ULTRA STA
CONN PLUG FMALE 37P SOLDER CUP
RF ANT 410MHZ WHIP STR SFU CONN
FIXED IND 150NH 300MA 1 OHM SMD