
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 310mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 200MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 200 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-47NH3C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 77MA 30 OHM TH
FIXED IND 6.8MH 60MA 100 OHM TH
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM