LAP02TA4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH
DataSheet
LAP02TA4R7K PDF
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.7Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:32MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)